Oční centrum Teplice

volejte nám: tel. +420 734 579 000
napište nám: info@premiumclinic.cz
 
* * * OPERACE ŠEDÉHO ZÁKALU BEZ ČEKÁNÍ PRO POJIŠTĚNCE ZPMV, OZP, RBP, ČPZP, VZP, VOZP KONTAKTUJTE INFOLINKU 734 579 000! * * *

Objednání a poradna

NONSTOP

+420 734 579 000
info@premiumclinic.cz

Formulář pro objednání

Novinky mailem:

Váš email:

Přidáním mailu budete dostávat e-mailem nepravidelně informace o novinkách na tomto webu. Zrušit zasílání těchto informací je možné zde.


Laserové operace

Od dubna 2015 provádíme laserové operace.

Unikátní operace trifokální torické čočky.


Vyhlášení soutěže.

Výherce soutěže o iPhone! Gratulujeme :)))


Laserové operace
Operace dioptrických vad
Oční vyšetření
Léčba šedého zákalu
Léčba zeleného zákalu
Vitroretinální operace
Program prevence
Plastická chirurgie

LASEROVÉ OPERACE OČÍ

Refrakční laserové zákroky provádíme metodou Premium Excimer a Premium Excimer HD v nově zrekonstruovaných prostorech Refrakčního laserového centra Premium Clinic, Sadové lázně, Rooseveltova 272/5, Teplice. Na naší klinice používáme nejnovější laserovou technologii od firmy Alcon – WaveLight EX 500 Excimer laser, který je  absolutní světovou špičkou. Pracuje s frekvenci 500 Hz, jednu dioptrii dokáže odstranit za 1.4 sekundy. V současné době se jedná o nejrychlejší a nejvýkonnější laser na světě. Výsledkem je nižší stromální dehydratace rohovky v průběhu operace, snížená senzitivita na pohyby oka, tím je dosaženo vysoké bezpečnosti zákroku. Dovoluje odstranit krátkozrakost (myopie), dalekozrakost (hypermetropie) a astigmatizmus.

Jak probíhá samotný zákrok?

Princip laserového zákroku je v odstranění rohovkové tkáně, které vede ke změnám zakřivení rohovky a úpravě dioptrické vady. Před samotným zákrokem se do oka kape lokální anestetikum k znecitlivění rohovky. Operatér Vám vysvětlí, jak se máte položit na operační lůžko a kam budete v průběhu operace fixovat oko. Oční víčka se se stabilizují očním rozvěračem. V první fázi zákroku vytvoříme lamelu epitelu. Zkontrolujeme údaje, předoperační data, nastavení laserových parametrů. V další fázi operace dochází k samotné fotoablaci excimerovým laserem, samotný zákrok trvá jen několik sekund v závislosti na hodnotách odstraňovaných dioptrií. Pacient sleduje světelný bod, slyší zvuk laseru. Operace je bezbolestná a ambulantní. Laser má zabudovaný kontrolní systém k monitorování pohybu tzv: eye tracker, v případě pohybu oka se ablace rohovkové tkáně zastaví. V poslední fázi operace se přiloží lamela epitelu na původní místo, aplikuje se terapeutická kontaktní čočka. Po operaci si budete kapat antibiotické a protizánětlivé kapky. Zákrok probíhá ambulantně, doporučujeme dostavit se s doprovodem. Výhoda teto metody je snížené riziko vzniku syndromu suchého oka.

Vstupní vyšetření

Každý pacient musí před samotným laserovým zákrokem absolvovat komplexní vstupní vyšetření, abychom vyhodnotili, zda je vhodným kandidátem na laserový zákrok. Před vyšetřením se doporučuje nenosit cca 14 dní kontaktní čočky. Laserový zákrok se nedoporučuje:

Doživotní záruka - dokorekce

V rámci standardní péče o pacienti, kteří podstoupí laserový zákrok v Refrakčním laserovém centru Premium Clinic Teplice garantujeme doživotní záruku.

Kdy je možná bezplatní dokorekce?
U většiny pacientů se dosáhne excelentní zrakové ostrosti, bez potřeby dalšího nošení brýlí nebo kontaktních čoček. Bohužel, i refrakční laserové operace mají své limity, výjimečně dochází ke stavům, kdy není možná zcela odstranit dioptrickou vadu. Většinou se jedná o pacienty s tenkou rohovkou, nestabilním slzným filmem nebo s jiným očním onemocněním. V těchto případech, chirurg navrhne jen částečné odstranění dioptrií. Dodatečná korekce zraku potřebná k úpravě dioptrií realizovaná stejným způsobem a vybavením je poskytnuta bezplatně. V rámci doživotní záruky v souvislosti s laserovým zákrokem, nabízíme bezplatné pooperační kontroly do 6 měsíců po operaci. V pooperačním období je důležité dodržovat pokyny lékařů a pooperační doporučení, zodpovědně užívat předepsané léky a absolvovat všechny kontroly. Doživotní záruka se vztahuje výhradně na refrakční laserový zákrok. Nárok na záruku zaniká v případě stavu vzniklých po laserové operaci, které ovlivňují transparentnost rohovky nebo slzného filmu např. úrazy, zánětlivé onemocnění, autoimunitní onemocnění nebo jiné typy onemocnění ovlivňující zrakovou ostrost presbyopie (vetchozrakost), glaukom (zelený zákal), katarakta (šedý zákal), senilní degenerace sítnice, amoce sítnice atd.

Garance kvality

WaveLight EX 500 Excimer laser získal prestižní certifikát kvality od americké agentury FDA (Food and Drug Administration), která se uděluje na základě výsledků studií a potvrzuje bezpečnost a vysokou kvalitu přístroje.
Fotoablace je extrémně rychlá, laser s 500 Hz dokáže odstranit jednu dioptrií za 1.4sekundy. Samozřejmostí je bezkontaktní propojení EX 500 s diagnostickými jednotkami. Výhodou je okamžité nahrávání předoperačních dat přímo do laserového zařízení, tím se minimalizuje ztráta dat nebo zadání nesprávných informací do systému. Starší modely excimer laserů umožňují odstranit dioptrické vady na přesnost 0.25D, EX500 má přesnost 0.01D. Eye tracker (monitor pohybů oka a cyklotorze) pracuje na frekvenci 1050 HZ, je schopný v průběhu 2 milisekund přerušit přívod laserového paprsku. Laser využívá vysoko sofistikovanou technologii PerfectPulse, která řídí a kontroluje přesnost zákroku. Pulsy jsou rozmístěné nepravidelně na různá místa rohovky a tím se předchází nežádoucímu přehřátí rohovkové tkáně. Využitím malé stopy pulsu je zabezpečená nejen přesnost zákroku, ale i rovnoměrné rozložení energie, která je kontrolovaná v celém průběhu operace. Vyšší bezpečnost zákroku zabezpečuje i on-line pachymetrie, která nepřetržitě kontroluje tloušťku rohovky. Všechny technické parametry zabezpečují kvalitní výsledek operace a rychlou pooperační zrakovou rehabilitaci.